×

پیام رئیس


انجمن تغذیه ایران (اتا) با بیش از سی و پنج سال سابقه فعالیت توانسته است به عنوان مرجع اصلی و خانه دوم فارغ التحصیلان رشته تغذیه، پیشگام درفعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی و صنفی در حوزه علوم تغذیه باشد. برگزاری پانزده دوره  کنگره های دوسالانه بین المللی  علوم تغذیه از این دست فعالیت ها بوده که آخرین با در سال 97 دراوج مشکلات اقتصادی کشور و تحریم ها بدون هیچگونه بودجه و پشتوانه دولتی با بیش از هزار و پانصد شرکت کننده داخلی و خارجی توانست یکبار دیگر قدرت، انسجام، اقتدار و نظم را به نمایش گذارده و برگ زرین و پر افتخار دیگری را در کارنامه خود ثبت نماید.

فعالیت های  مهم و اثر گذار دیگری مانند اخذ شماره نظام پزشکی (ت) برای فارغ التحصیلان رشته تغذیه، ابلاغ استانداردها، درج کدهای ارزش نسبی خدمات در کتاب کالیفرنیا، گرفتن مجوز کار با دستگاه های کمک لاغری، نمایندگی  رشته علوم تغذیه در گروه رشته های پروانه دار برای اولین باردر سازمان نظام پزشکی  در طی سه دهه گذشته و تاسیس دفتر مستقل گروه رشته های پروانه دار در سازمان نظام پزشکی، عقد تفاهم نامه همکاری با سازمان تعزیرات حکومتی کل کشور جهت برخورد با افراد فاقد صلاحیت در رشته تغذیه، برگزاری ده ها کارگاه آموزشی جهت بازآموزی دانشجویان و فارغ التحصیلان، پیگیری مسائل بیمه ، تهیه گایدلاین های مربوط به نقش تغذیه در پیشگیری، درمان و دوران نقاهت بیماری کورونا برای اولین بار در دنیا و ارسال آن ها به سازمان جهانی بهداشت و ... ده ها فعالیت دیگر که توسط اساتید بزرگوار از بدو تاسیس تاکنون صورت گرفته است، نشان دهنده جایگاه والای اتا می باشد.

شکل گیری روند فعالیت انجمن به عنوان سازمان مردم نهاد ( (NGOدر ادوار گذشته انجمن باعث گردیده که انجمن بتواند همچون گذشته با صلابت و افتخار در همه زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و صنفی در چارچوب های قانونی  و کشوری فعالیت نموده و از قید قوانین انجمن های دولتی نظیر انجمن های علمی فارغ باشد.

سیاست های جاری انجمن بر پایه ارزش هایی همچون برنامه محور بودن، مسئولیت پذیری، تعهد و پاسخگویی، کار تیمی، نوآوری، اخلاق حرفه ای، روابط برپایه احترام متقابل و حفظ کرامت انسانی می باشد.

امیدوارم در سایه وحدت و یکپارچگی بتوانیم در جهت اعتلای رشته علوم تغذیه و ارائه خدمت به هموطنان عزیزمان بیش از گذشته توفیق داشته باشیم.

تماس با ما