×

واکنش هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران به طرح برآورد نیروی انسانی علوم تغذیه


واکنش هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران به طرح برآورد نیروی انسانی علوم تغذیه
1399-02-19

به گزارش نشریه درمان‌ یاب به نقل از روابط عمومی انجمن تغذیه ایران، دکتر مجید حسن قمی، نایب رئیس انجمن تغذیه ایران نسبت به طرح برآورد نیروی انسانی علوم تغذیه اظهار داشت:

موضوع از جایی شروع شد که گزارشی در خصوص برآورد نیروی انسانی مورد نیاز رشته های علوم پزشکی تا سال 1404 منتشر شد

و در این گزارش برخی از بدهیات علمی و شایسته یک گزارش علمی و مبتنی بر شواهد نادیده گرفته شده است که در چند محور قابل بحث است:

1) با اسناد بالادستی، اهداف هزاره، بندهایی از قانون برنامه و سیاست های برنامه جامع آموزش عالی سلامت در تضاد است.

2) مبتنی بر شواهد علمی و بر اساس تجربیات سایر کشور ها تنظیم نشده است، در حالیکه سال هاست ما در پزشکی و شاخه های مرتبط با آن بر پزشکی مبتنی بر شواهد تاکید داریم تا مستندات علمی و متقن، جای تورش ها و سو گیری ها را بگیرند.

3) در نگارش آن از اهل فن و اساتید محترم هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور، بوردهای تخصصی، انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور، انجمن ها و حتی دفاتر مرتبط در وزرات بهداشت نظر خواهی نشده است تا به نوعی هم سویی لازم برای اهداف استراتژیک در نظر گرفته شده ایجاد گردد و این رشته را فقط از منظر درمانی و بدون توجه به ابعاد پیش گیری و بازتوانی مد نظر قرار نداده باشند. چرا که برای بالا بردن اهمیت درمان نباید سایر بخش ها را کوچک نشان داد و بر کسی پوشیده نیست که در همین روزهای مبارزه با کرونا تاکید بر پیش گیری است و نه درمان، ضمن آنکه با نگاهی به سایر کشورها می توان به اهمیت سایر رشته های تخصصی مرتبط با تغذیه مانند سیاست گذاری غذا و تغذیه، اپیدمیولوژی غذا و تغذیه، تغذیه در بحران و بلایا، تغذیه ورزشکاران پی برد.

4) به اجماع نظرات پنل خبرگان سایر رشته ها توجه نشده است تا آنها نیز مثلا از منظر اپیدمیولوژی یا آماری در ارتباط با فرضیات مطرح شده اعلام نظر نمایند.

5) چرایی واگذاری چنین کار خطیری که استراتژی آینده کشور تا سال 1404 بر مبنای آن ریل گذاری می شود به تیمی که از اجماع نظرات و سایر موارد بالا بهره نبرده است سوال بر انگیز است.

با عنایت به موارد پیش گفت چالش و بر هم زدن امنیت ذهنی دانشجویان،دانش آموختگان، اساتید و دست اندرکاران مرتبط اقدامی در خور نبوده و بهتر است پیش از هر اقدامی به عواقب ناشی از آن توجه گردد.

در ادامه، دکتر فواد عسجدی، عضو هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران (اتا) ضمن انتقاد از طرح برآورد نیروی انسانی رشته های علوم تغذیه گفت:

جدیداَ گزارشی با عنوان برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در رشته های علوم پزشکی تا سال 1404، برای دبیران محترم هیئت ممتحنه و ارزشیابی علوم تغذیه یا همان بورد رشته تغذیه ارسال گشته است، نکاتی در این گزارش وجود دارد که بنده و سایر همکارانم را دچار نگرانی کرده است که به چند مورد از آنها اشاره می کنم، اولین مورد در خصوص ضرب العجلی است که برای تایید و یا اعلام نظر این طرح قرار داده شده است. اعلام نظر قطعی برای طرحی با چنین وسعت که می تواند معاش، وضعیت شغلی، موقعیت کاری و آینده تمامی دانش آموختگان و دانشجویان رشته تغذیه را تحت تاثیر قرار دهد، آن هم در بحران کرونا که فکر و درگیری جامعه فرهیخته تغذیه به عنوان عضوی از کادر درمان به دنبال کمک به هم میهنان گرامی می باشد، بسی جای ابهام دارد.

از طرفی هیچ نظرخواهی از انجمن علمی و انجمن تغذیه ایران به عمل نیامده است. انجمن‌ها نقشی بسیار مهم به عنوان خواستگاهی برای بیان مطالبات علمی و صنفی رشته دارند، متاسفانه در اجرای این طرح و نظرخواهی در خصوص چنین امر مهمی، انجمن تغذیه ایران با بیش از سی و پنج سال سابقه، سابقه مشارکت در تهیه و تدوین استانداردهای رشته تغذیه و برگزاری کنگره های متعدد ملی و بین المللی نادیده گرفته شده است.

یکی از نکات مبهم در خصوص تیم نگارندگان اصلی این گزارش می باشد، با توجه به اینکه قسمت بسیار زیادی از این گزارش، به بررسی مشکلات تغذیه در بالین معطوف بوده است، با این حال نام هیچ یک از صاحب نظران تغذیه بالینی کشور در بین اعضای اصلی تیم تخصصی تغذیه مشاهده نمی گردد، و همین موضوع باعث گشته است که در جریان چگونگی عملکرد و اثربخشی همکاران تغذیه شاغل در قسمت های درمانی نباشند. شکی نیست که برآورد نیروی انسانی باید انجام شود، اما این بررسی و برآورد باید به گونه ای اجرا شود که به معاش و وضعیت شغلی و جایگاه حرفه ای دانش آموختگان رشته تغذیه آسیب نزند، همکاران بنده در این رشته زحمات بسیار زیادی کشیده اند و بایستی بتوانند در راستای آموخته های خویش هم در بحث درمان و هم در بحث بهداشت و پیشگیری جایگاه های شغلی مناسبی کسب نمایند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت، هزینه های آموزش نیروی انسانی می باشد. وقتی می توان کار و عملکردی را از یک کارشناس انتظار داشت، مسلماَ اقتصادی نیست که همان شرح عملکرد را با کیفیت مشابه از یک پزشک متخصص تقاضا کنیم، بنابراین از لحاظ اقتصادی قابل مقایسه نیست. لذا برآورد نیروی انسانی مورد نیاز باید با توجه به منابع در دسترس، ظرفیت های موجود و در تلاش برای ارتقای سطح کیفی منابع انسانی موجود باشد. به انضمام اینکه هیچ برآورد صحیح و دقیقی از توان کیفی همکاران تغذیه ای شاغل در کادر درمان نداریم، لذا غیر موثر نشان دادن جامعه خدوم تغذیه در این گزارش به هیچ وجه مورد تائید نمی باشد. از طرفی در این گزارش قسمتی در خصوص گرایش سیاستگذاری غذا و تغذیه اختصاص داده شده است که با گزارش های جهانی و نیاز های فعلی کشور که بحث امنیت غذا در آن بسیار مطرح است، به هیچ وجه همخوانی نداشته و باید به این مهم نیز توجه شود. از دیگر مواردی که مدنظر قرار نگرفته، در خصوص نحوه ی ورود دانش‌آموختگان رشته تغذیه ورزشی دانشگاه های تابع وزارت علوم و عدم توجه به دستورالعمل های پیشین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد.

مجددا عرض می کنم برآورد نیروی انسانی مورد نیاز حتماَ باید با نگاه به منابع انسانی موجود، دانش آموختگان فعلی در تمامی گرایش ها و مقاطع انجام شود و اگر در جایگاهی نیاز به بهبود و افزایش ارتقای کارایی و عملکرد حس شود، مسلماَ با آموزش های دوره ای و سازمان یافته می توان شاغلین آن حیطه را توانمند ساخت، اما پیشنهادات و طرح هایی که باعث آسیب به جایگاه دانش آموختگان رشته تغذیه گردد مسلما هرگز مورد تائید انجمن تغذیه ایران (اتا) و هیچ یک از دانش آموختگان رشته تغذیه نخواهد بود.

بنده به عنوان یکی از اعضای جامعه تغذیه عرض می کنم، تمام ما دانش آموختگان رشته تغذیه این رشته را دوست داشته و زحمات و تلاش های پیشکسوتان و اساتیدی که تلاش های بسیاری جهت ارتقا جایگاه علمی و صنفی رشته تغذیه کشیده اند را ارج می نهیم و اعلام می کنم که یک تصمیم ناپخته و عجولانه می تواند منجر به آسیب بسیاری به رشته تغذیه و سلامت جامعه گردد. لذا پیشنهاد می کنم که تدوین این طرح، به صاحبان اصلی رشته که همان دانش آموختگان رشته می باشند و در غالب انجمن علمی و انجمن تغذیه ایران همراه با نظر اعضای محترم بورد، تمامی اساتید، صاحب نظران و پیشکسوتان رشته تغذیه سپرده شود.

تماس با ما